OUR STAFF

Leadership Team

DAN JARRAD

DAN JARRAD

Principal

ANDREA JONES

ANDREA JONES

Deputy Principal

BRIONY MURDOCH

BRIONY MURDOCH

Director of Learning Improvement Early Years

CHRISTINE VLASS

CHRISTINE VLASS

Wellbeing Leader

Shannon Brookes

Shannon Brookes

Science and Environmental Sustainability Curriculum Leader

Aboriginal Education Team

Joanne Statton

Joanne Statton

Wendy Baldwin

Wendy Baldwin

TEACHING STAFF

Simon Angley

Simon Angley

Kim Bell

Kim Bell

Rikki-Lee Bryant

Rikki-Lee Bryant

Mel Chivers

Mel Chivers

Natalie Clifford

Natalie Clifford

Garth Cochrane

Garth Cochrane

Kate Donaldson

Kate Donaldson

Iain Hand

Iain Hand

Ellie Hondrou

Ellie Hondrou

Kate McKenzie

Kate McKenzie

Sophia Mountzouris

Sophia Mountzouris

Lisa Scarvelis

Lisa Scarvelis

Katherine Stanford

Katherine Stanford

Ashleigh Thornhill

Ashleigh Thornhill

Tiana Tripodi

Tiana Tripodi

Elese Wolstencroft

Elese Wolstencroft

Specialist Teaching Team

Michael Gill

Michael Gill

Jess Joseph

Jess Joseph

Kaine Volkov

Kaine Volkov

Shannon Brookes

Shannon Brookes

Support Team

Gail Bondarenko

Gail Bondarenko

Diane Carroll

Diane Carroll

Nicole Czubak

Nicole Czubak

Laura Dey

Laura Dey

Sandy Doyle

Sandy Doyle

Terry Emery

Terry Emery

Eric Harris

Eric Harris

Sonya Karalus

Sonya Karalus

Jill Ozols

Jill Ozols

Ella Persse

Ella Persse

Michelle Pill

Michelle Pill

Belinda Spencer

Belinda Spencer

Sarah Shepherd

Sarah Shepherd

Angela Sortini-Maslen

Angela Sortini-Maslen

Veronica Taltavull

Veronica Taltavull

Erin WIlson

Erin WIlson

Lauren Black

Lauren Black

OSHC

Ali Dick

Ali Dick

Daniel Strappazzon

Daniel Strappazzon

Lucinda Fabbro

Lucinda Fabbro

Chloe Pate

Chloe Pate

Canteen

Ina Woodards

Ina Woodards

Grounds/Maintenance

Colin Zanker

Colin Zanker

Michael Jolly

Michael Jolly

Staff List

PDF 81KB

Department for Education logo
SA Gov logo
Creative Commons logo
Education Web Solutions logo
Australian Curriculum logo
Feedback & Complaints logo